Matbaa diğer anlamı ile basımevi anlamına gelmektedir. Teknolojinin gelişmesi matbaayı da etkilemiştir. Eskiye nazaran günümüzde daha hızlı basım işlemleri yapılmaktadır. Günlük hayatta broşür, el ilanı, magnet, katalog gibi ürünler matbaada üretilmektedir.

Dijital ortamdan gelen tasarımların baskıya hazır hale getirildiği bölümdür. Matbaada baskı öncesi kullanılan programlar Illustrator, Adobe Photoshop, Indesing, Corel Draw kullanılmaktadır.

Bu programda baskı öncesi renk düzenlemeleri yapılarak üretime hazır hale getirilmektedir. Matbaacılık sektöründe en yaygın olarak kullanılan baskı şekli ofset baskıdır.

Matbaa Baskı Teknikleri Nelerdir?

Değişen ve gelişen teknoloji ile beraber matbaa baskı teknikleri denildiğinde akla dijital baskı gelmektedir. Günümüzde en basit baskı tekniği olan dijital baskı her ortamda rahatlıkla kullanılan bir baskı çeşidi değildir.

Diğer baskı çeşitlerinde de çalışmalar yapıldığı gibi yerine göre baskı çeşidi uygulamaları yapılmaktadır. Baskı teknikleri sorusuna vereceğimiz cevap ise dijital baskı, ofset baskı, tampon baskı ve serigrafi baskı cevabı verebiliriz.

Bu baskı çeşitleri de kendi içlerinde çeşitlendirilen baskılardır. Uygulanacak olan çalışmaya göre seçim yapacak olan kişiler ise oldukça teknolojik olan baskı işlemlerini yapabilirler.

En Sık Kullanılan Baskı Teknikleri

Dergi ve kitap kapaklarının baskı işlemlerinde kullanılan ofset baskı işlemleri sık kullanılan baskı yöntemleri arasındadır. Ofset baskılar mürekkebin bir metal kalıp üzerine aktarılarak baskı alınabilen bir baskı çeşididir.

Günümüzde ise dijital baskı da oldukça kullanılan baskı çeşitleri arasında yer almaktadır. Dijital baskılar isminden de anlaşılacağı gibi bilgisayar destekli ve dijital ortamda olan bir baskı çeşididir.

Serigrafi Baskı Nasıl Yapılır?

Günümüzde elek baskı diye de adlandırılan serigrafi baskı, yapılırken metal ya da ahşap bir çerçeveye ihtiyaç duyulur. Serigrafi baskı kumaş ya da ipek üzerine yapılan bir baskı olmasının yanı sıra kumaşların bu çerçevelere gerilmiş olması gerekir.

Maskeleme yöntemi kullanılan serigrafi baskı işlemlerinde plastik veya metal dokumalardan elde edilen elek kalıplar kullanılmaktadır.

Eleğin içerisinde bulunan sıyırıcı ile baskı işlemi yapılırken tam olarak hazırlanan şablona göre baskı alınmış olur. Kişilerin seri baskılama işlemlerinde de kullandıkları bu baskılama işlemleri de yaygın olarak kullanılan baskı çeşitleri arasında yer almaktadır.

Tampon Baskı Nedir?

En sık kullanılan baskılar arasında yer alan tampon baskılar bombeli yüzeylere kolaylıkla baskı yapılmasını sağlamaktadır. Tampon baskı, bombeli yüzeyler, yuvarlak yüzeyler, çukur yüzeyler, düz yüzeylere tek ya da daha fazla renk ile baskı alınabilen bir baskı çeşididir.

Sektöre göre yapılan çalışmalarda oldukça başarı sağlanacak olan tampon baskı işlemleri oldukça sık kullanılan baskı çeşitleri arasındaki yerini almıştır.

Ofset Baskı

Ofset baskılar dergi ve kitapların kapak baskı işlemlerinde kullanılan ve oldukça bilinen bir baskı çeşididir. İşletmelerin internette yapacakları matbaa baskısında hangi teknik kullanılır sorgulamalarında karşılarına ilk çıkacak olan ofset baskı en sık kullanılan baskı çeşitleri arasında yer almaktadır.

Günümüzde ise yaygın bir şekilde kullanılan ofset baskılar teknolojinin gelişmesi ile birlikte fazlası ile gelişmiş durumdadır. Bu baskı işleminde metalden yararlanılmaktadır. Ofset baskı işlemlerinde metal üzerine aktarılan mürekkep ile baskılama işlemi yapılmaktadır.

Mürekkep ile suyun karışmadığı bir ortamda alınan baskılar oldukça başarılı baskılardır. Ofset baskılar seri olarak da çalışılabilen baskılar arasında yer almaktadır.

Gösterilen sonuç sayısı: 12

Show sidebar
kagit american servis
Close

Amerikan Servis

Restoranlarda masa örtülerinde leke oluşmasını önlemek ve yemek masalarına şık bir görünüm kazandırmak için Amerikan servis modelleri sıklıkla kullanılmaktadır. Farklı malzemelerden yapılmış baskılı Amerikan servis modelleri ve fiyatları arasından beğendiklerinizi hemen sipariş verebilirsiniz. Kafe, lokanta ya da restoranınızın atmosferini değiştirmek için etkili bir reklam ürünü olan Amerikan servisi modellerini yaptırabilirsiniz. Amerikan kültüründen esinlenerek üretilmiş olan Amerikan servis modellerinin üretiminde 30x40 ve 35x50 cm boyutları sıklıkla tercih edilmektedir. Kraft birinci hamur veya kuşa kağıda basılarak üretilen en iyi Amerikan servisler sizlerden gelen talepler doğrultusunda çok renkli ya da tek renkli olarak üretilmektedir. Sizlerde reklam yapmak ve potansiyel müşterilerinize markanızı tanıtmak için, en uygun Amerikan servis fiyatları ile üretimini yapmış olduğumuz amerken servis modellerini sipariş verebilirsiniz. whatsapp telefon mail
bloknot
Close

Bloknot

Bloknot defter modelleri hedef kitlenizde, pazarlama yapmış olduğunuz müşterilerinizde ve gerçek müşterilerinizde uzun vadede reklam olanağı sunan etkili not defterleridir. Bloknot / defter baskı çeşitlerinde farklı boyutlara sahip ölçüler kullanılmaktadır.  A4 ve A5 bloknot defter çeşitleri çizgili, kareli ve boş modelleri ile sıklıkla talep edilmektedir. En kaliteli Bloknot kağıdı kullanılarak üretim yapılan Bloknot defter modelleri en uygun fiyat seçenekleri ile Baskı Hizmeti’nde, Bloknot baskısı yapılırken önemli olan bloknotun kullanılacağı alanın özelliğine dikkate edilmelidir. Üretim ile sanayi sektöründe kullanılan blok notlar çoğunlukla kareli baskılıdır. Sekretarya ya da ofis gibi alanlarda kullanılacak olan bloknotlar ise yatay çizgili veya boş olarak hazırlanır. whatsapp telefon mail
brosur baski
Close

Broşür

Baskılı materyaller arasında ki broşür baskı firmaların hizmetlerini ve ürünlerini tanıtımlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Broşür el ilanı ve broşür baskı gereksinimleriniz en uygun broşür baskı fiyatları ile firmamız tarafından üretim yapılmaktadır. En ucuz broşür baskı fiyatları ile sipariş verebileceğiniz broşür örnekleri sayesinde hedef kitlenize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Matbaa ürünleri arasında yer alan broşür müşterileriniz ile ilk teması sağlamanıza olanak tanıyacağından kalitesi ve müşteri gözündeki izleniminizi belirleyecektir. Şirketlerle alakalı olarak tanıtımını yapmayı düşündüğünüz ürünleri kapsayan broşürler aynı zamanda ürün ve hizmetleri ayrı olarak da içermektedir. whatsapp telefon mail
cepli dosya
Close

Cepli Dosya

Firmaların kurumsal anlamda kendilerini daha rahat bir şekilde ifade etmelerini sağlayan reklam araçlarından bir tanesi de baskılı cepli dosya veya baskısız cepli dosya modelleridir. Cepli dosyalar kartvizit, anketli kağıt, tanıtım amaçlı broşür ya da katalog, USB stick gibi tanıtıcı unsurları içinde barındırmaktadır. Cepli dosya ya da sunum dosyası modelleri sayesinde firmalar kendilerini kısa sürede müşterilerine tanıtarak kolaylıkla reklam yapmaktadırlar. Cepli dosya çeşitlerinin firmalara özgü bir tasarımdan oluşması, bu dosyaları doğal reklam aracı haline getirir. Şirketler bu sayede reklam yapmak için fazla masrafa girmez ve müşterileri için de daha sonra ihtiyaçları olduğu zaman akıllarına gelmesine yardımcı olmaktadır. whatsapp telefon mail
Close

Diplomat Zarf

Firmaların rekabet ortamında kurumsal bir kimlik kazanma isteği ile şirket için ya da şirket dışı yazışmaların gönderilmesi için kullanılan diplomat zarf çeşitlerinin üzerine firma logosu, adres bilgileri ve sloganları basılarak etkili bir reklam ve prestij kazanma yollarından biridir. Firmaların yapmış oldukları yazışmaları diplomat zarf çeşitleri ile göndermeleri kurumsal ve resmiyet kazandırmayı amaçlamaktadır. Aynı zamanda firma isminin duyurulmasında da etkili bir tanıtım yapma imkanı sunar. Baskı Hizmeti ailesi olarak firmalarınızın kurumsal kimlik kazanmaları için en kaliteli hizmetleri sizlere sunmaktayız. whatsapp telefon mail
el ilanı
Close

El İlanı

El ilanı ya da broşür örnekleri, ürün veya hizmetiniz hakkındaki bilgilerle hedeflenen bir kitleye ulaşmak için tasarlanmış bir reklam biçimidir. El ilanı örnekleri reklam, pazarlama aracı veya duyuru olarak kullanılabilir. Ek broşürü örneklerinin temel amacı, marka için farkındalık oluşturmak ve müşteriler tarafından tanınır hale getirmektir. Baskı hizmeti, firmanızın veya işletmenizin reklam ihtiyaçlarını karşılama konusunda profesyonel hizmet anlayışına sahiptir. Size uygun reklamları yapabilmeniz için en iyi el broşürü örnekleri ve el ilanı çözümlerini sunuyoruz. Firmamız farklı el ilanı boyutları ile reklamları üretirken mümkün olan en ucuz broşür baskı veya en uygun el ilanı baskı fiyatları ile reklam maliyetlerini minimuma indirecek şekilde tasarlayarak üretim yapmaktadır. whatsapp telefon mail
insort baski
Close

İnsert

Günlük hayatta hemen hemen herkesin gördüğü, alışık olduğu ve kullandığı insert baskı ürünleri, halk arasında bilinen firmaların resimli indirim ya da tanıtım broşürüdür. Genel olarak perakende de satış yapan işletmeler için vazgeçilmez olan Insert baskı ürünleri ile müşterilerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Dergi ya da gazetelerin eki olarak da dağıtılan insert baskı örnekleri kısa sürede hazırlanmaktadır. Firmamız sunmuş olduğu online hizmet ile tüm insert baskı ihtiyaçlarınızı kısa sürede karşılamaktadır. Uygun fiyatlı Insert baskı avantajlarımızdan ve indirimlerimizden faydalanmak, Insert Tasarımı hakkında bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. whatsapp telefon mail
kagit paspas
Close

Kağıt Paspas

Kağıt paspas baskı tasarımı için hizmet veren birçok firmanın dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan biri de tasarımın uygulanmış olduğu alanı doğru bir şekilde yansıtmasını sağlamak olmalıdır. Bu konuda hizmet veren çoğu firma başarısını da buna borçludur. Baskı Hizmeti ailesi olarak bizlerde müşterilerimize kağıt paspas baskı hizmetini kaliteli ve güvenilir bir şekilde sunmaktayız. Kağıt paspas baskı ve diğer matbaa ürünlerinde tasarımları uygulanacak hizmet dallarından biridir. Oldukça geniş bir alanda uygulandığından dolayı profesyonel bir ekip tarafından tasarlanması gerekir. Firmamız sizlere profesyonel bir ekip ile kağıt paspas baskı hizmeti sunmaktadır. whatsapp telefon mail
katalog
Close

Katalog

Katalog baskı ürünleri genellikle firmaların sunduğu ürün ve hizmetlerin kombinasyonu kullanılarak hazırlanır. Bu kataloglar, ürün ve hizmetler hakkında ayrıntılı bilgi sağlar. Kataloglar genellikle en kaliteli kağıtlar kullanılarak yapılmaktadır. Kurumsal kimliğinize uygun olarak hazırlanan şirket katalog baskı modelleri markamızın yanı sıra kurumsal kimliğimizi de etkin bir şekilde yansıtmaktadır. Birbirinden farklı, ihtiyaç duyduğunuz Katalog baskı boyutları ile en uygun Katalog baskı fiyatları Baskı Hizmeti’nde. Katalog baskı makinası ile üretim yapılan katalog çeşitleri firmanızın ürünlerini en iyi şekilde müşterilere sunmaktadır. Katalog baskı konusunda, En iyi Katalog baskı özellikleri için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Katalog baskı İzmir, Katalog baskı Ankara, Katalog baskı İstanbul ve Ülkemizin her yerinden Katalog baskı fiyat almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. whatsapp telefon mail
kagit kup bloknot
Close

Küp Bloknot

Müşterileri ile firmalar arasındaki bağı sağlamlaştırmak amacı ile üretilen küp bloknot çeşitleri firmaların sundukları ürün ya da hizmetin tanıtımını üstlenen reklam araçlarından biridir. normal bloknot çeşitlerinden farkı ise sahip olduğu en, boy ve yüksekliğin eşitliğidir. Kare ebatlı küp bloknot çeşitlerinin baskısı 1. Hamur kağıda ofset baskı formatında uygulanmaktadır. İç sayfa boyutuna uygun küp şeklinde bloknot kutusu da üretilerek iç sayfaların bu kutu içerisinde durması sağlanmaktadır. Diğer reklam araçlarında olduğu gibi firmanızın logosu, iletişim bilgileri ile adres bilgilerini içermektedir. Küp bloknot tasarımlarını ve baskılarını firmamız aracılığı ile kaliteli bir şekilde yaptırarak rakiplerinizden bir adım önde olmaya ne dersiniz! whatsapp telefon mail
laminasyonlu folyo baski
Close

Laminasyonlu Baskı

Kelime bakımından yüzey koruyucu malzeme ile kağıdın yüzeyinin kaplanması anlamına gelen Laminasyon  günümüzde matbaacılık alanında yüzey kaplama işlemlerinde kullanılan bir materyaldir. Yüzey kaplama işlemleri farklı malzemeler kullanılarak farkı şekillerde yapılmaktadır. Laminasyon baskı çeşitlerinde kalite ile dayanıklılık süresi daha fazladır.  En çok kullanılan ve akla ilk gelen yüzey kaplama malzemesi olarak adlandırılan laminasyon, parlak ya da mat olarak uygulanabilen kaliteli yüzey kaplama malzemelerinden biridir. whatsapp telefon mail
magnet
Close

Magnet

Resimli magnet modelleri yapım aşamasında farklı malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Arka kısmı mıknatıslı olan, metal nesnelere yapışan reklam ve dekoratif amaçlı kullanılan resimli magnet modelleri sipariş için kategorimizi inceleyebilirsiniz. Magnet sipariş vererek işletmenizin veya firmanızın reklamını ve tanıtımını kolaylıkla yapabilirsiniz. Son zamanlarda gelişen rekabet ortamı ile beraber firmalar için rakiplerinin önüne geçmek son derece önemlidir. Resimli Magnet ve fotomagnet gibi magnet modelleri sayesinde müşterilerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Firma bilgileri üzerinde bulunan ve sizlere kolaylıkla ulaşmalarını sağlayan kişiye özel magnet örnekleri arasından beğendiklerinizi sipariş vermek için bizlerle iletişime geçerek ihtiyaç anında başvurulan ilk isim olabilirsiniz. Birbirinden etkili magnet modelleri en uygun fiyatla Baskı Hizmeti’nde. whatsapp telefon mail