Matbaa diğer anlamı ile basımevi anlamına gelmektedir. Teknolojinin gelişmesi matbaayı da etkilemiştir. Eskiye nazaran günümüzde daha hızlı basım işlemleri yapılmaktadır. Günlük hayatta broşür, el ilanı, magnet, katalog gibi ürünler matbaada üretilmektedir.

Dijital ortamdan gelen tasarımların baskıya hazır hale getirildiği bölümdür. Matbaada baskı öncesi kullanılan programlar Illustrator, Adobe Photoshop, Indesing, Corel Draw kullanılmaktadır.

Bu programda baskı öncesi renk düzenlemeleri yapılarak üretime hazır hale getirilmektedir. Matbaacılık sektöründe en yaygın olarak kullanılan baskı şekli ofset baskıdır.

Matbaa Baskı Teknikleri Nelerdir?

Değişen ve gelişen teknoloji ile beraber matbaa baskı teknikleri denildiğinde akla dijital baskı gelmektedir. Günümüzde en basit baskı tekniği olan dijital baskı her ortamda rahatlıkla kullanılan bir baskı çeşidi değildir.

Diğer baskı çeşitlerinde de çalışmalar yapıldığı gibi yerine göre baskı çeşidi uygulamaları yapılmaktadır. Baskı teknikleri sorusuna vereceğimiz cevap ise dijital baskı, ofset baskı, tampon baskı ve serigrafi baskı cevabı verebiliriz.

Bu baskı çeşitleri de kendi içlerinde çeşitlendirilen baskılardır. Uygulanacak olan çalışmaya göre seçim yapacak olan kişiler ise oldukça teknolojik olan baskı işlemlerini yapabilirler.

En Sık Kullanılan Baskı Teknikleri

Dergi ve kitap kapaklarının baskı işlemlerinde kullanılan ofset baskı işlemleri sık kullanılan baskı yöntemleri arasındadır. Ofset baskılar mürekkebin bir metal kalıp üzerine aktarılarak baskı alınabilen bir baskı çeşididir.

Günümüzde ise dijital baskı da oldukça kullanılan baskı çeşitleri arasında yer almaktadır. Dijital baskılar isminden de anlaşılacağı gibi bilgisayar destekli ve dijital ortamda olan bir baskı çeşididir.

Serigrafi Baskı Nasıl Yapılır?

Günümüzde elek baskı diye de adlandırılan serigrafi baskı, yapılırken metal ya da ahşap bir çerçeveye ihtiyaç duyulur. Serigrafi baskı kumaş ya da ipek üzerine yapılan bir baskı olmasının yanı sıra kumaşların bu çerçevelere gerilmiş olması gerekir.

Maskeleme yöntemi kullanılan serigrafi baskı işlemlerinde plastik veya metal dokumalardan elde edilen elek kalıplar kullanılmaktadır.

Eleğin içerisinde bulunan sıyırıcı ile baskı işlemi yapılırken tam olarak hazırlanan şablona göre baskı alınmış olur. Kişilerin seri baskılama işlemlerinde de kullandıkları bu baskılama işlemleri de yaygın olarak kullanılan baskı çeşitleri arasında yer almaktadır.

Tampon Baskı Nedir?

En sık kullanılan baskılar arasında yer alan tampon baskılar bombeli yüzeylere kolaylıkla baskı yapılmasını sağlamaktadır. Tampon baskı, bombeli yüzeyler, yuvarlak yüzeyler, çukur yüzeyler, düz yüzeylere tek ya da daha fazla renk ile baskı alınabilen bir baskı çeşididir.

Sektöre göre yapılan çalışmalarda oldukça başarı sağlanacak olan tampon baskı işlemleri oldukça sık kullanılan baskı çeşitleri arasındaki yerini almıştır.

Ofset Baskı

Ofset baskılar dergi ve kitapların kapak baskı işlemlerinde kullanılan ve oldukça bilinen bir baskı çeşididir. İşletmelerin internette yapacakları matbaa baskısında hangi teknik kullanılır sorgulamalarında karşılarına ilk çıkacak olan ofset baskı en sık kullanılan baskı çeşitleri arasında yer almaktadır.

Günümüzde ise yaygın bir şekilde kullanılan ofset baskılar teknolojinin gelişmesi ile birlikte fazlası ile gelişmiş durumdadır. Bu baskı işleminde metalden yararlanılmaktadır. Ofset baskı işlemlerinde metal üzerine aktarılan mürekkep ile baskılama işlemi yapılmaktadır.

Mürekkep ile suyun karışmadığı bir ortamda alınan baskılar oldukça başarılı baskılardır. Ofset baskılar seri olarak da çalışılabilen baskılar arasında yer almaktadır.

12 sonuçtan 1-9 arası gösteriliyor

Show sidebar
kagit american servis
Close

Amerikan Servis

Amerikan servis çoğunlukla restoranlarda evlerde kullanılan ve gerek masa örtülerinin kirlenmelerini engellemek gerekse de yemek masalarına şık bir görünüm kazandırmak için tercih edilen ve farklı malzemelerden yapılan mini baskılardır. Cafe, lokanta ve restoranlarınızın havasını değiştirmek için özel tasarım Amerikan servislerden yararlanabilirsiniz. Amerikan servis baskısında tercih edilen ölçüler, 30x40 ya da 35x50 cm’dir. Kraft, birinci hamur veya kuşe kağıda basılmaktadır. İsteğe göre çok renkli ya da tek renk olarak da bastırabilirsiniz. Sizde Baskı hizmetine gelin ve Amerikan servis ürününü dilediğiniz şekilde tasarlayın. whatsapp telefon mail
bloknot
Close

Bloknot

Bloknot hedef kitlenizde, pazarlama yaptığınız potansiyel müşterilerinizde ve gerçek müşterilerinizde uzun süreli bir tanıtım imkanı sağlayan küçük defterlerdir. Bloknotları değişik ebatlarda üretmekteyiz. Bloknot baskıda önemli olan bloknotun kullanılacağı alanın özelliğidir. Üretim ve sanayi sektöründe kullanılacak olan bloknotlar genellikle kareli baskılı olmakta, sekretarya veya ofis bölümlerinde kullanılacak olan bloknotlar ise yatay çizgili ya da boş olarak hazırlanmaktadır. whatsapp telefon mail
brosur baski
Close

Broşür

Broşür, firmanızın, hizmetlerinizin ve ürünlerinizin tanıtımı için sıklıkla kullanılan baskılı materyaldir. Belirlediğiniz hedef kitlenin hizmetlerinizden ve ürünlerinizden haberdar olup sizi tercih etmesine sebep olacak bir reklam ürünüdür. Müşterileriniz ile ilk teması sağlamanıza yardımcı olacak bir matbaa ürünü olan broşür, kalitesi ile şirketinizin müşterilerin gözündeki izlenimini belirlemektedir. Broşürler şirketler ile ilgili olarak tanıtımını yapmak istediğiniz tüm ürünleri kapsadığı gibi, ürün ve hizmetleri ayrı ayrı da içerebilmektedir. Belirli bir hizmet ya da ürününüz için kullanacağınız broşür, alışveriş merkezlerinde, fuarlarda, gazete veya diğer medya organları ile dağıtılarak kullanıldığı zaman yeni müşterilere ulaşmak daha kolay olacaktır. whatsapp telefon mail
cepli dosya
Close

Cepli Dosya

Cepli dosyalar firmaların kurumsal anlamda kendilerini ifade etmelerine yardımcı olan başlıca reklam araçlarından biridir. Cepli dosyalar antetli kağıt, kartvizit, tanıtım amaçlı broşür ya da katalog, USB stick gibi birçok tanıtıcı unsuru içinde bulundurmaktadır. Böylelikle firmalar kendilerini daha kısa sürede tanıtarak daha fazla bilgi adına cepli dosyayı müşterileri ile paylaşabilirler. Cipli dosyaların firmaya özgü bir tasarımdan oluşması, bu dosyaları doğal reklam aracı haline getirmektedir. Şirketler reklam yapmak için fazladan masraflara girmedikleri gibi, müşteriler için de daha sonra ihtiyaçları olduğunda firmaların akıllarına gelmesine yardımcı olacaktır. whatsapp telefon mail
Close

Diplomat Zarf

Diplomat zarf basımı, firmaların rekabet ortamında kurumsal kimlik kazanmak amacı ile şirket içi ve şirket dışı yazışmaların gönderilmesinde kullanılan zarf çeşididir. Diplomat zarf üzerine firma logosu, adres bilgileri ve var ise sloganı basılarak etkili bir prestij kazanmak amaçlanmıştır. Firmaların yaptığı yazışmaları diplomat zarf ile göndermeleri kurumsallık ve resmiyet kazandırmaktadır. Ayrıca firma isminin duyurulması anlamında etki bir tanıtım da yapılmış olacaktır. Baskı hizmeti olarak firmalarınızın kurumsal kimlik kazanmaları için en kalite hizmeti sunmaktayız. whatsapp telefon mail
el ilanı
Close

El İlanı

Ürün, hizmet ya da kampanyaları hedef kitlelere duyurmak için hazırlanan reklam veya duyuru aracına el ilanı denmektedir. Potansiyel müşterilerinize ulaşmanız açısından el ilanları dağıtımı kolay ve maliyeti oldukça düşük bir reklam ürünüdür. El ilanlarının hepsinin amaçları farklı olsa da tek bir ortak özellikleri vardır, o da marka bilinirliğini ve farkındalığını herkese duyurmaktır. whatsapp telefon mail
insort baski
Close

İnsert

İnsert baskı olarak da kullanılan insertler günlük hayatta hepimizin sıklıkla gördüğü, alışık olduğu ve kullandığı ürünlerdir. Halk arasında bilinen adı ile söylemek gerekirse, insertleri firmaların resimli indirim ya da tanıtım broşürleridir. Genellikle perakende satış yapan firmaların müşterileri ile iletişim kurdukları, etkili reklam ve promosyon materyalidir. Gazete ve dergilerin bir eki olarak da dağıtılan insert, kısa sürede hazırlanabilmektedir. online matbaa hizmeti veren firmamız, tüm baskı ihtiyaçlarınızda olduğu gibi insert baskı konusunda da desteğinize koşmaktadır. Eğer sizde uygun fiyata kaliteli insert baskı siparişi vermek istiyorsanız, bizi tercih edebilirsiniz. whatsapp telefon mail
kagit paspas
Close

Kağıt Paspas

Tasarım konusunda hizmet veren çoğu firmanın dikkat etmesi gereken konu, tasarımın uygulandığı alanı doğru bir şekilde yansıtmasını sağlamaktır. Bu anlamda hizmet veren birçok firma başarısını buna borçludur. Baskı hizmeti olarak bizler de sizlere kağıt paspas baskısı hizmeti sunmaktayız. Kağıt paspas baskı ve diğer matbaa ürünlerinde tasarım uygulanacak bir hizmet dalıdır. Geniş bir alanda uygulanabildiği için de profesyonel bir ekip tarafından uygulanması gereklidir. Firma olarak sizlere profesyonel bir ekip ile hizmet vermekteyiz. whatsapp telefon mail
katalog
Close

Katalog

Firmaların sunmuş olduğu ürün ya da hizmetleri bir araya getiren, bu ürün ya da hizmetlere ait detaylı bilgileri bir arada sunan basılı reklam ve tanıtım ürünlerinden biri olan katalog, genellikle kuşe kağıt kullanılarak hazırlanmaktadır. Hazırlamış olduğumuz katalogların firmaların kurumsal kimliği ile örtüşmesi hem kurumsal kimliği hem de markayı başarılı bir şekilde temsil etmektedir. Bu doğrultuda hazırladığımız kurumsal kataloglar firmanızın potansiyel müşterilerine hizmetlerinizi tanıtma konusunda çok önemli bir işleve sahiptir. whatsapp telefon mail